,, Łatwo jest mówić o Polsce, trudniej dla niej pracować,
jeszcze trudniej umrzeć, a najtrudniej cierpieć ‘’.
11 LISTOPADA 2017 roku w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza i w wielu innych miejscowościach naszego kraju odbyły się obchody
99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Tę ważną rocznicę uczciliśmy także w naszej placówce. Godny strój, przypięcie stworzonego na zajęciach świetlicowych kotylionu, w dłoni wykonana samodzielnie flaga, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.
Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej. Na zakończenie odśpiewaliśmy Hymn Polski.
Gościem honorowym naszej uroczystości był Pan Stanisław Król, który po części artystycznej spotkał się z uczniami naszej szkoły i przybliżył historię okolicznych wiosek po II wojnie światowej . Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści i zadawali mnóstwo pytań.
Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dzięki bajkom, dzieci mogą wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, czy też przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a, a zarazem Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby uczcić ten dzień, w poniedziałek w naszej placówce zorganizowano bajkowe spotkanie. Sale naszej szkoły zamieniły się tego dnia w bajkową krainę, do której dzieci przyniosły swoje ulubione książki, kostiumy oraz zabawki.
Do przedszkola zawitali: Królewna Śnieżka, SpiderMan, Kopciuszek, Strażak Sam, Księżniczka Zosia, bohaterowie Krainy Lodu, Alicja z Krainy Czarów oraz Piotruś Pan. Po prezentacji kostiumów w „zerówce” zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o bajkach. Dzieci zostały podzielone na trzy drużyny, które musiały udowodnić, że o bajkach wiedzą wszystko. Starszaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, śladami Kopciuszka przebierały ziarna grochu. Nie zabrakło również muzycznych zgadywanek jak i zabaw ruchowych. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na tak bliski im temat, przez co świetnie radziły sobie z zadaniami.
Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest wspaniałą okazją, by zanurzyć się w magicznym świecie, który najmłodsi tak uwielbiają.
Z grupą Zuchów z naszej szkoły rozpoczęliśmy „akcję ZNICZ” , co prawda nie daliśmy kierowcom żadnego mandatu ale wybraliśmy się na teren cmentarza w Stubienku i pomagaliśmy uprzątnąć liście . Była to ciężka praca z powodu pogody ,wiatr płatał nam figle ale udało się . Mimo iż nasza inicjatywa wymagała wytężonej pracy przy niesprzyjającej pogodzie Zuchy ochoczo wzięły w niej udział .Była to pierwsza taka akcja ale w latach kolejnych na pewno będziemy ją kontynuować bo pamiętamy że bycie zuchem to też niesienie pomocy .
Dnia 27 października 2017 roku o godzinie 10:00, w naszej Szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Następnie na prośbę starszych kolegów, Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
Oficjalne święto w Polsce ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku jako Dzień Nauczyciela, od 1982 natomiast obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej będącej pierwszym ministerstwem edukacji w Europie. Zostało ono utworzone 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
W dniu 13 października 2017 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy II i III recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po występie artystycznym uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli prezenty.
Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty i życzenia powodują, że święto to upłynęło pod znakiem radości i w ciepłej atmosferze.
Końcem wakacji razem z naszą gromadą zuchów uczestniczyliśmy w biwaku w ośrodku ZHP w Ruszelczycach. Przeszliśmy tam prawdziwy chrzest bojowy .Zapoznaliśmy się z prawem , sprawnościami i obietnicą zucha którą w przyszłości złożymy . Podczas podchodów zdobyliśmy sprawności grupowe takie jak POMOCNIK ,LOGIK , SZYFREK ,SPORTOWIEC i PRZYJACIEL PRZYRODY. Był to prawdziwy sprawdzian samodzielności zuchów ,sami musieliśmy zadbać o drewno na ognisko , wspólnie przygotowywaliśmy posiłki , zwiedzaliśmy w trudnych warunkach okolicę a co najtrudniejsze ; wytrwaliśmy bez obecności rodziców . Dziękujemy za wprowadzenie nas w świat zuchów Pani druhnie Magdzie , druhnie Paulinie , druhnie Ani oraz druhnie Ani z grupy Wodniaków .Dziękujemy także druhowi Wiesławowi za przygotowanie ośrodka ,motywację zuchów oraz za wieczorne opowieści . W dniu wyjazdu zuchy wyraziły chęć na następne dłuższe biwakowanie . Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.
Ten dzień wraz z uczniami klas I i II rozpoczęlismy uczestnictwem we Mszy, Św. w Kościele Parafialnym w Stubnie.
Następnie wszyscy wychowankowie naszej placówki wraz z rodzicami uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Elegaanckie białe koszule i granatowe lub czarne spodnie i spódniczki - tak właśnie wyglądali nasi uczniowie w tym dniu. Przedstawiciele samorzadu szkolnego godnie reprezentowali podczas uroczystości naszą szkołę w mundurkach harcerskich. O godzinie 9.00 Pani Dyrektor oficjalnie rozpoczęla spotkanie witając wszystkich zebranych. W części artystycznej uczniowie klasy I i II przedstawili żartobliwą inscenizację z życia szkoły oraz wiersze i piosenki. Następnie miało miejsce wręczenia dyplomów wychowankom oddziału zerowego, którzy w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w klasie I w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Stubienku.
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i podziękowań, my także bardzo serdecznie podziękowalismy Naszym rodzicom za kolejny rok wspaniałej współpracy i wielkiego zaangażowanie w życie naszej placówki.
Spotkanie w tym dniu zakończyliśmy w swoich klasach, gdzie uczniowie w towarzystwie rodziców odebrali świadectwa i drobne upominki przygotowane przez wychowawców.
Oczywiście zaraz po uroczystym zakończeniu roku szkolnego i wszystkich gratulacjach na twarzach uczniów nie brakowało uśmichu. I z tym uśmiechem na twarzy wakacje uważamy za rozpoczęte!!!!. Do zaobaczenia we wrześniu.
Taniec stanowi jedną z najstarszych form sztuki i kulturowej działalności człowieka. Jest jednym ze sposobów przeżywania i duchowego odreagowania, a przede wszystkim wspaniałą okazją do zabawy. Dlatego to właśnie tańce zaproponowaliśmy naszym wychowankom, jako jedną z form zajęć dodatkowych.
Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu, przez dziewięć miesięcy. Był to czas owocnej nauki pod czujnym okiem Pani Żanety Kaciuby-Pacek. Zwieńczeniem kursu były przygotowane przez Panią Żanetę pokazy dla rodziców oraz bliskich dzieci.
Pierwszy pokaz odbył się 8. czerwca 2017 roku. Wystąpili w nim uczniowie z klas I i II. W kolejnym pokazie 20. czerwca udział wzięły dzieci z grup przedszkolnych. Mali tancerze rozpoczęli występ od rodzimego „Poloneza”, a następnie zaprezentowali nam tańce z różnych stron świata. Przenieśli nas na dwory, gdzie królował walc - wiedeński i angielski. Nie zabrakło też rosyjskiego „Kazaczoka”, czy greckiego „Zorby”. Wspólnie z Rock and Roll’em wyruszyliśmy do Ameryki, aby tam zatańczyć układ do piosenki YMCA. Nikt nie pozostał bierny, gdy rozbrzmiały rytmy „Asereje”, a na parkiet wkroczyli rodzice. Pokaz był przyjemnością, a taniec pochłonął widownię do reszty. Na koniec nie zabrakło również gorących braw, podziękowań oraz dyplomów i medali dla tancerzy.
Serdecznie gratulujemy Pani Żanecie oraz naszym wychowankom zarówno umiejętności, jak i pracowitości, którą trzeba się wykazać podczas nauki układów tanecznych.
Piknik Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez naszą placówkę. Jest on szczególnie ważny dla dzieci, ponieważ tego dnia w swojej szkole mogą gościć osoby dla nich najważniejsze – rodziców.
Wspaniała zabawa, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas pikniku, który odbył się 12 czerwca 2017 roku na terenie ogrodu Niepublicznej Szkoły i Przedszkola w Stubienku. Tego dnia celebrowaliśmy „Święto Rodziny”.
Nasi wychowankowie długo przygotowywali się do tego wydarzenia. Dzieci wystąpiły z bogatym programem artystycznym, w którym poprzez piosenki i wiersze wyraziły swoją miłość do rodziców. Następnie wraz z życzeniami zostały wręczone wykonane własnoręcznie upominki.
Rodzice nie pozostali dłużni…wielką niespodzianką dla dzieci okazało się przygotowane dla nich przedstawienie. Odegrali oni inscenizację do wiersza Juliana Tuwima – „Rzepka”.
Całą uroczystość muzyką i niezwykłymi zabawami umilali dzieciom aktorzy z teatru Bazyl-Art. Do dyspozycji najmłodszych były również dmuchane zjeżdżalnie i mnóstwo smakołyków.
Kolejny piknik dopiero za rok !!!
W dniu 7 czerwca odbyły się warsztaty, na ktorych robilismy mydełka glicerynowe, kolorowe i pachnące. Na początku pani Żaneta opowiedziała dzieciom z jakich produktów będą wykonywały mydełka oraz co wchodzi w ich skład.Każdy z uczestników mógł sobie wybrać kolor i zapach oraz ozdoby, z których wykona swój prezent-suszone płatki nagietka, dzikiego bzu, wspaniale pachnąca lawenda czy mielona kawa. Każdy uczeń wykonał samodzielnie , według własnego pomysłu originalne mydełko, później osobiście je zapakował. Będzie ono wspaniałym i pachnącym prezentem dla ukochanej mamy.
Początek wiosny w klasie pierwszej rozpoczął sie od wspólnego zapoznania dzieci z zasadami zdrowego żywienia, świadomego podejmowania działań na rzecz przyrody i ochrony środowiska. Celem naszych zajęć ogrodniczych było zapoznanie uczniów z pracami ogrodniczymi, rodzajami warzyw uprawianymi w całym sezonie, ich wartościami odżywczymi. Pierwsze prace zostały rozpoczęte od przekopania ziemi pod przyszły ogródek. Rodzice dzielnie wspierali nas w tych pracach. Nastepnie wysialismy nasiona i teraz systematycznie je podlewamy w czym wspiera nas pogoda. Na cyklicznych zajęciach ogrodniczych dzieci będą usuywały chwasty, pieliły, doglądały roślin oraz dbały o ich kondycję. Pod koniec sezonu mali ogrodnicy zbiorą warzywa i spróbują ich smaku.
W dniu 12.05.2017r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej wybrali się na wycieczke autokarową do Krakowa. Najpierw udaliśmy sie na Wawel.Odwiedzilismy Katedrę karólewską gdzie spoczywają królowie oraz znajdują sie groby królewskie. Dzieci były również bardzo zafascynowane Smoczą Jamą i ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim. Na koniec spacerowalismy ulicami Starego Miasta wybierajac ciekawe pamiatki. Wybralismy się również do krakowskiego zoo,które eksponuje ponad 1300 sztuk zwierząt. Zmęczeni ale we wspanałych humorach wrócilśmy do Stubienka.
W dniu 12 maja 2017 roku przedszkolaki wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę. Tego dnia odwiedziliśmy Dwór w Wapowcach. Choć pogoda nie dopisała wszyscy bawili się doskonale w sali zabaw „Koliberek”. Ta bajkowa kraina zrobiona w stylu afrykańskiej dżungli pozwoliła dzieciom przenieść się w świat szalonej zabawy. Dzieci miały do swojej dyspozycji: trampolinę, małpi gaj, suchy basen z piłkami, armatki pneumatyczne, rurę do wspinaczki, interaktywne pianino, zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe. Do tego maluchy mogły cieszyć się dwu piętrowym domkiem, jeździkami, bujakami oraz mega klockami. Po wyczerpującym szaleństwie głodne przedszkolaki zjadły obiad w drewnianej restauracji „Koliba”, po czym pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.
W dniu 12 kwietnia 2017 roku w naszej placówce odbyła się już druga edycja kiermaszu ciast domowych. Tym razem ciasta zostały przygotowane przez rodziców dzieci z „zerówki”. Wypieki były imponujące, dlatego jury miało nie lada problem, aby wyłonić zwycięzców konkursu.
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach. Za najsmaczniejsze ciasto nagrodzone zostały Panie: Elżbieta Śliwa, Magdalena Nowińska oraz Beata Kasprzyk. Natomiast najpiękniejsze ciasta przygotowały Panie: Anna Broniek, Sabina Wasiewicz i Joanna Gut. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy.
W tym dniu obejrzeliśmy również wielkanocne występy naszych uczniów, które wprowadziły nas w świąteczną atmosferę.
Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za obecność i udział w tej słodkiej inicjatywie.
W naszej szkole po otrzymaniu zgody Komendanta Hufca Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich ZHP stworzyliśmy Gromadę Zuchów .Pierwsza zbiórka odbyła się w ubiegły piątek .Odwiedziły nas Harcerki „Wodniaki” które przeprowadziły pierwszą zbiórkę i wprowadziły naszych zuchów z klasy I i II w świat harcerstwa .Dowiedzieliśmy się czym jest gromada ,kim jest zuch , jakie powinno być jego postepowanie i czym jest prawo i obietnica zucha .Teraz musimy stworzyć z zuchami swoją harcówkę w której będziemy się spotykać na zbiórkach . Czekają nas biwaki ,trudne warunki ,oraz świetna zabawa . Od następnego spotkania nasze zuchy będą ubrane w piękne mundurki , koszulki ,chusty . Mamy nadzieje że zdobędziemy jak najwięcej sprawności indywidualnych i grupowych .Dziękujemy druhnie Ani oraz Zosi za wprowadzenie nas w świat harcerstwa i czekamy na kolejną zbiórkę .
W dniu 21 marca 2017 roku dzieci z naszej szkoły wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy - powitania wiosny”. W czasie, gdy przyroda budzi się z zimowego snu, budzą się zwierzęta i rośliny, my chcieliśmy obudzić Wiosnę.
Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się już od kilku dni. Zgodnie z polską tradycją, aby pożegnać Zimę, należy spalić lub wrzucić Marzannę do wody. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły i uczyły się piosenek. Gdy nadszedł wyczekiwany dzień cała społeczność naszej szkoły wyruszyła z Marzanną na czele i gromkim śpiewem na ustach w kierunku rzeki Wiszni. Tam wśród okrzyków zachęcających Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie spaliliśmy Zimową Pannę.
Tego dnia towarzyszyło nam słońce, więc dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, na który dzieci czekają przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.
W dniu 17.02.2017r. w Niepublicznej Szkole i Przedszkolu w Stubienku odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w naszej placówce pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach można było spotkać wróżki, królewny, motylki, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich, a rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu aktorów teatru BAZYL-ART, którzy profesjonalnie prowadzili zabawy oraz zachęcali wszystkich do tańca znakomicie przygotowaną muzyką. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój i sprzyjał świetnej zabawie. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci uzupełniały energię słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytmach disco, samby i Kaczuch.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.
W kalendarzu wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje, jednym z nich jest święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków - oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.
Dlatego w podzięce za ich wielkie serce 10. lutego 2017r. odbyło się uroczyste spotkanie, co stało się już tradycją w naszej szkole. Dyrektorzy Kornelia Szejnar i Henryk Hnat wraz z nauczycielkami witali ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. Z całego serca dziękujemy naszym gościom za tak liczne przybycie. Kierujemy w ich stronę życzenia zdrowia, wytrwałości oraz uśmiechu na każdy dzień.
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne dzielenie się opłatkiem. W przedświąteczny czwartek 22.12.2016r. cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu opłatkowym. W niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze dzieci składały sobie życzenia. Nie zabrakło także tradycyjnego barszczu oraz wspólnego kolędowania.
W tym dniu odbył się również grupowy konkurs kolęd i pastorałek. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I i II oraz grupy przedszkolne - Biedronek i Pszczółek. Na wspólne kolędowanie zaproszeni zostali wyjątkowi goście - rodzice. Dla nich również zorganizowany został konkurs - wypieków świątecznych. Jury miało nie lada problem, gdyż wszystkie ciasta były imponujące. Ostatecznie wyróżniono ciasta w dwóch kategoriach - pod względem walorów smakowych i estetycznych. Laureatkami okazały się panie: Agnieszka Wota, Marzena Grabas, Izabela Czopko, Dorota Pindura, Katarzyna Pempuś, Bernarda Ożupko. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu kulinarnym. Wszystkie prace konkursowe wzięły udział w świątecznym kiermaszu, z którego dochód przeznaczony zostanie na szkolną wycieczkę.