Dniach 8-9 grudnia dzieci wzięły udział w biwaku Gromad Zuchowych, Hufca Ziemi przemyskiej im. Orląt Przemyskich w Żurawicy.
W trakcie pobytu zuchy zdobywały sprawność grupową” Żołnierz”. Swój pobyt rozpoczęły od wizyty
w JEDNOSTCE WOJSKOWEJ
1 BATALIONU CZOŁGÓW IM. PŁK. JÓZEFA KOCZWARY – pododdział Wojsk Pancernych Sił Zbrojnych RP
w Żurawicy. Na terenie jednostki dzieci poznały historię jej powstania, miały możliwość zapoznania się ze sprzętem wojskowym. Pomimo niesprzyjającej pogody wyprawę uważamy za udaną.
Po smacznym obiedzie uczestnicy aktywnie spędzali czas i chętnie brali udział w zorganizowanych dla nich zajęciach. Zostały zawarte nowe przyjaźnie i znajomości, a zabawom i rozmowom nie było końca.
29 listopada, w Dzień Podchorążego i na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem Ojczyzna w poezji. Udział wzieli uczniowie klas I-IV. Każdy miał przygotować jeden wiersz o tematryce patriotycznej. W skład komisji weszli: Pani Dyrektor Kornelia Szejnar, dwóch nauczycieli, Pani Monika Krupa i Pani Monika Podbrożny oraz rodzice, Pani Katarzyna Karkowska i Pania Anna Broniek.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Zofia Kot, uczennica kl. IV
II miejsce - Maria Wasiewicz, uczennica kl. II
III miejsce - Miłosz Pindura, uczeń kl. IV
Wyróżnienie - Aleksandra Hajduk, uczennica kl. IV
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.
Konkurs recytratorski był znakomitą okazją, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego oraz rozwijania umiejętności recytatorskich u naszych dzieci. Będziemy wpajać, że wartości takie jak: BÓG, HONOR I OJCZYZNA powinny być najważniejsze w życiu młodego patrioty.
W czasie konkursu, swoją obecnością, zaszczycili nas zaproszeni rodzice, harcerze i żołnierze Legii Akademickiej OT Podkarpacie.
Rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę uczciliśmy uroczystą Akademią, na której uczniowie z artystycznym rozmachem przedstawili drogę naszego narodu do wolności.
„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”
26 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci
z klasy I. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
W tym dniu od samego rana panowała świąteczna atmosfera .Uczniowie klasy pierwszej ubrani w strój galowy, przepiękna dekoracja, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły powitała gorąco rodziców, ,nauczycieli uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym pt. „Jak oni się tego nauczyli”. Pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom
w pamięci.
Dnia 12 października 2018 roku
w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie piosenką
i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.Wiele ciepłych
i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.
Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata - Polska 2018". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało: „AKCJA- SEGREGACJA!
2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”.
Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Wyzwania postawione przez fundację były ujęte w kolorach, które nawiązują do pojemników
do segregacji odpadów. - Promujmy segregację odpadów i jej zasady – szczególnie to, aby odpady trafiały
do właściwych pojemników, bo kiedy trafiają do nieodpowiedniego pojemnika, stają się zanieczyszczeniem. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy worki pełne odpadów.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań
i podziękowań, my także bardzo serdecznie podziękowaliśmy Naszym rodzicom
za kolejny rok wspaniałej współpracy
i wielkiego zaangażowanie w życie naszej placówki. Spotkanie w tym dniu zakończyliśmy w swoich klasach, gdzie uczniowie w towarzystwie rodziców odebrali świadectwa.
Na zakończenie pracowitego roku szkolnego, uczniowie klas 1-3 wraz
z rodzicami wybrali się na wycieczkę do Bałtowa.
W dniu 7 czerwca w naszej placówce odbył się Piknik Rodzinny. Dzieci przygotowały
dla rodziców przedstawienia
i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę i poczęstunek.
Dzieci bawił Bazyl - Art,
a dodatkowe atrakcje
tj. zjeżdżalnie i słodką watę cukrową zapewniła Akademia Jaskółki.
Zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domu.
"Niedługo zaczyna się miesiąc maj
i piękny będzie nasz cały kraj.
A maj jest bogaty
w świąteczne daty".
25 kwietnia w środę przeprowadziliśmy zbiórkę Zuchów .Zbiórkę przeprowadzili nasi starsi koledzy Druhowie i koleżanki Druhny .Tradycyjnie jak to przy zbiórce na początek odbyła się musztra ,poznaliśmy gesty którymi wydawane są rozkazy bez użycia słów . Druhowie i Druhny przygotowali podchody oraz zadania które musieliśmy wykonać .Bawiliśmy się także w różne gry i zabawy oraz uczyliśmy się hymnu zucha .W maju będziemy uczestniczyli w rajdzie gromad zuchowych w Przemyślu a w czerwcu złożymy uroczyście oficjalną obietnicę zucha .Zapraszamy do galerii .
Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodym pokoleniom. Dlatego z tej okazji zaprosiliśmy rodziców na spotaknie wielkanocne, na którym dzieci zaprezentowały przedstawienie o wiośnie
i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Rodzice mieli również okazję zakupić ozdoby świąteczne. Jak
co roku, dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na wycieczkę dla dzieci
z naszej placówki.
Gromada Zuchów z naszej szkoły brała udział w przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym przez Komendę Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej .W przeglądzie udział brały Gromady Zuchowe , Drużyny Harcerskie , Drużyny Starszoharcerskie ,Drużyny Wędrownicze oraz Drużyny Wielopoziomowe .Nasza Gromada wykonała dwa utwory „Hola hola pasterze z pola „ oraz „Zaśnij dziecino” przy akompaniamencie gitarowym w wykonaniu zaprzyjaźnionych z nami dziewczyn Sylwii i Kasi którym bardzo dziękujemy .Za występ nasza gromada otrzymała wyróżnienie oraz nagrody .
Dzień Babci i Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolaki do tej uroczystości przygotowywały się od dłuższego czasu. Dla ukochanych babć i dziadziów przygotowały zaproszenia, upominki oraz występ.
08.02.2018 r. zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Kornelia Szejnar, która serdecznie przywitała gości.
Dzieci przedstawiły dziadkom i babcieom historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. Mali aktorzy przebrani w barwne stroje wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów, aniołów, gwiazdek i górali przybyłych do szopki. Z przyjemnością opowiedzieli oni historię narodzenia Jezusa przedstawioną ze swojej – dziecięcej perspektywy. Oprócz treści typowo świątecznych w przedstawieniu nie zabrakło piosenek i wierszyków przygotowanych specjalnie dla babć i dziadków. Zebrani goście z zachwytem podziwiali swoje pociechy w tak niecodziennym wydaniu. Po występie przedszkolaki wręczyły swoim babciom i dziadziom upominki, a następnie wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców, podczas którego w miłej atmosferze mogli dzielić się wrażeniami.
W dniu 27 stycznia w Szkole Podstawowej w Laszkach odbył się charytatywny turniej tańca „ ZATAŃCZ DLA MARYSI ” w którym brały udział także dzieci z naszego przedszkola oraz szkoły . Wielu uczniów naszej placówki wyraziło chęć uczestnictwa w turnieju jednak niestety stan zdrowia nie pozwolił im na występ . Nasze placówki dzielnie reprezentowały dzieci z oddziału zero : Jakub Nowiński , Lena Grabas ,Seweryn Kasprzyk , Łucja Dacko , oraz uczniowie klasy I : Szymon Kowal i Paweł Foryś . Mimo że konkurencja była duża wyróżnienie za taniec otrzymali Jakub Nowiński i Lena Grabas .Oprócz dzieci z naszego przedszkola i szkoły udział wzięły także dzieci z przedszkola z Laszek , Olszynki , Pawłosiowa , Woli Węgierskiej i Roźwienicy oraz przedstawiciele innych szkół .Ostatecznie udało się zebrać 7673,87 zł które pomogą Marysi w szybkim powrocie do zdrowia .Dziękujemy Państwu i dzieciom za udział w tym szczytnym celu .
Do naszej placówki przyjechał
pan Karol Dziedzic
finalista The Voice of Poland.
Poprowadził audycję muzyczną
pt. „Bajkowy Hollywood” podczas,
której zaprezentował swoim głosem utwory muzyczne
z bajek Walta Disney’a.
W atmosferze przedświątecznych przygotowań wybraliśmy się na wycieczkę
do FlyParku w Rzeszowie. Dzieci miały okazję wyszaleć się korzystając
z dostępnych atrakcji : trampolin, ścianki wspinaczkowej,
basenów z gąbkami itp.
Nad bezpieczeństwem oraz prawidłowym korzystaniem
z dostępnego sprzętu czuwali wykwalifikowani trenerzy.
Po dwóch godzinach wielkiego szaleństwa regenerowaliśmy siły
przy pizzy. Zmęczeni,
ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.
W naszej szkole odbyły się warszaty koszulkowe, prowadzone przez p. Żanetę
i p. Mariolę z "Akademii Jaskółki".
Dzieci miały możliwość zaprojektowania
i wykonania koszulki wedłu własnego pomysłu. Jak zwykle nasi uczniowie wykazali się kreatywnością
i ogromnym zaangażowaniem - efekty ich pracy bardzo nas zaskoczyły.
Jednym z prezentów od Świętego Mikołaja dla uczniów naszej szkoły był wyjazd na spektakl teatralny pt. " Roszpunka", który odbył się na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Spektakl przygotowała grupa teatralna "Panteatr"
z Wrocławia. Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy dziewczynki uwięzionej w wysokiej wieży przez złą czarownicę. Prawdziwa scena, odpowiednia muzyka, wspaniała gra aktorów bardzo spodobała się naszym widzom.
Po spektaklu wybraliśmy się na pizzę
do jednej z przemyskich pizzerii, gdzie
ze smakiem zjedliśmy przepyszną pizzę. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Andrzejki to wieczór wróżb, przypadający na noc z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Obrzędy andrzejkowe w naszym kraju mają bardzo długą tradycję, pierwsze wzmianki o nich pochodzą z szesnastego wieku!
Andrzejki to jedna z najbardziej tajemniczych nocy w roku, kiedy to staramy się uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej naszej przyszłości. Obecnie nie przykładamy już tak dużej wagi do andrzejkowych wróżb, traktując wypadające pod koniec listopada Andrzejki jako okazję do zabawy.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, podczas której można się oderwać od szarej, szkolnej rzeczywistości i przenieść w świat fantazji. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa. Wodzirej Bogdan z „Akademia Jaskółki” zadbał, by podczas zabawy nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty.
Zabawa była tak udana, że wszyscy czekają już na następną za rok!